Przetargi - pytania

Zestaw zapytań Wykonawców i odpowiedzi Zamawiającego


1.   Czy Zamawiający jest pewny dokonanych zapisów SIWZ w zakresie pominięcia żądania od Wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie, zabezpieczenia w formie weksla wraz z deklaracją wekslową? Chodzi o zabezpieczenie Zamawiającego jako jednostki finansów publicznych przed ewentualnym nie rozliczeniem Zamawiającego jako jednostki finansów publicznych przed ewentualnym rozliczeniem się jakiegoś Wykonawcy z powierzonych środków finansowych. Biorąc pod uwagę procedurę zabezpieczeń stosowanych przez inną jednostkę budżetową w Szczecinie należy stwierdzić, że pominięto zapisy na ten temat. Zamawiający powinien żądać wniesienia zabezpieczenia w opisanej formie w celu uniknięcia odpowiedzialności za powierzone środki zewnętrznemu podmiotowi bez jego zastosowania.

Odp..: Tak, zamawiający jest pewny dokonanych zapisów w SIWZ. Wymagalność tego typu zabezpieczenia finansowego leży w gestii Zamawiającego, a ustawa nie zobowiązuje go do konieczności deklaracji ww. zabezpieczenia

2.   Czy Zamawiający dopuszcza realizowanie usługi za pośrednictwem przekazu elektronicznego?

Odp.: Nie dopuszcza ze względu na brak odpowiednich środków technicznych po stronie większości świadczeniobiorców.

3. Czy druk przekazu załączony do SIWZ jest obecnie stosowany?

Odp.: Tak, Zamawiający obecnie stosuje druk przekazu załączony do SIWZ.

4.   Jaka jest wartość szacunkowa postępowania? (nie chodzi o wartość na sfinansowanie zamówienia, którą podaje się przed otwarciem, ale można też wcześniej)?

Odp.: Zamawiający nie jest zobligowany do podawania tego typu informacji przed upływem terminu składania ofert.

5.   Jaką kwotę Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia?

Odp.: Zamawiający nie jest zobligowany do podawania tego typu informacji przed upływem terminu składania ofert.

6. Czy można podejmować więcej prób doręczania przekazu niż jedną w zamian za mniej punktów kasowych? Obecnie usługa dopasowana jest wyłącznie do operatora publicznego. Prowadzenie 17 punktów kasowych jest nieopłacalne i prosimy o modyfikację formularza ofertowego poprzez dodanie wariantu do wyboru przez Wykonawcę mówiącego o możliwości doręczania przekazu co najmniej trzykrotnie, po czym będzie on do odbioru w punkcie kasowym na terenie miasta.

Odp.: Takie rozwiązanie nie może zostać dopuszczone ze względu na profil świadczeniobiorcy. Odpowiednia ilość punktów kasowych wskazana w zamówieniu jest konieczna do optymalnej realizacji przekazów, gdyż wiele świadczeniobiorców to osoby schorowane z orzeczoną niepełnosprawnością, a także zubożałe (przedmiotowe świadczenia wiążą się z niskim pułapem dochodowym) lub bez większych możliwości mobilnych, dlatego też stosowna ilość punktów jest wymogiem koniecznym, aby świadczeniobiorcy mieszkający w różnych regionach miasta, mieli dosyć swobodny dostęp do ww. punktów i pobranie świadczenia nie może być dla nich dodatkowym obciążeniem.

7. Jaką minimalną ilość przekazów miesięcznie gwarantuje Zamawiający?

Odp.: Zamawiający nie jest w stanie zagwarantować minimalnej ilości przekazów miesięcznie, gdyż ich ilość jest uwarunkowana liczbą świadczeniobiorców w danym okresie, na co Zamawiający nie ma wpływu. Tym bardziej, iż rok 2012 zgodnie z Ustawą o świadczeniach rodzinnych i Ustawą o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, jest rokiem weryfikacji progu dochodowego.

8. Czy przekazy do wypłaty mogą być odbierane z siedziby Zamawiającego?

Odp.: Tak, za pokwitowaniem odbioru.

a) Czy określony blankiet przekazu miał zastosowanie w przypadku realizacji obsługi przez operatora publicznego?

Odp.: Tak, blankiet stanowiący załącznik nr 1 do umowy jest aktualnie stosowany przez Zamawiającego.

b) Czy w przypadku awizacji świadczenia możliwe jest ponowne jego doręczenie (np. jeżeli adresat zadzwoni numer z awizo i zgłosi taką potrzebę)?

Odp.: Z punktu widzenia Zamawiającego istotne jest skuteczne doręczenie, za które rozumie się podwójne awizowanie przekazu, natomiast fakultatywnie dopuszcza się możliwość przedłożoną przez Wykonawcę.


udostępnił: Szczecińskie Centrum Świadczeń, wytworzono: 2011/11/21, odpowiedzialny/a: Łukasz Strzyżowski, wprowadził/a: Łukasz Strzyżowski, dnia: 2011/11/21 09:32:09
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Łukasz Strzyżowski 2011/11/21 09:32:09 modyfikacja wartości
Łukasz Strzyżowski 2011/11/21 09:26:01 nowa pozycja